BAKİM Kelimesinin Anlamı

Türkçe de bakim ile başlayan 4 adet kelime bulunmaktadır. Sonu bakim ile biten 1 adet farklı sözcük bulunmaktadır. Son olarak içerisinde bakim bulunan 25 kelime yer almaktadır.

bakim

a. 1. Bakma isi. 2. Bir seyin iyi gelismesi, iyi bir durumda kalmasi için verilen emek: Bahçe bakim ister. 3. Birinin beslenme, giyinme vb. gereksinimlerini üstlenme ve saglama isi.

Bakilma

Herhangi bir dizgenin, islevini sürdürmesini, olanakliysa en yüksek verimle çalismasini saglamak için gerekli düzeltmeleri uygulamak amaciyla gerçeklestirilen hizmetler bütünü. Donanim dizgelerini olusturan makinelerin bakimi gibi, yazilim dizgelerinin de bakimi söz konusudur. Izlencelerin son durumu, bunlara iliskin belgelemenin günlenmesi, izlenceleme dillerinin gelismesi yazilima dönük bakimla ilgili sorumluluklardir.

nafaka (bk. geçimlik).

Bir araç ya da aygitin düzgün çalismasi, uzun ömürlü olmasi için yapilmasi gereken islemlerin tümü.

Bireyin bedensel, ruhsal ve egitsel gelisimi için, ana baba, okul ve öbür toplumsal kurumlarin gösterdigi çabalarin tümü.

Sinema/TV. Sinema ve televizyon araçlarinin, donatiminin bozulmamasini, düzgün islemesini saglamak amaciyla gerekli isleri yerine getirme.

bk. timar.

Hayvanlarin sabit vücut kondisyonlarinda tutulmasi için gerekli gidalarla beslenmesi.

1. Bakis. 2. Görünüs.